Liste over sundhedsambassadører

Vejen Kommune har i øjeblikket 170 sundhedsambassadører – tallet opdateres løbende. Dem der har givet samtykke til at stå på hjemmesiden, kan ses herunder. Bemærk at sundhedsambassadørerne ikke er forpligtet til at samarbejde ved en henvendelse.  

Navn Bynavn E-mail
Agnes Irene Mikkelsen Brørup agnes.mikkelsen@icloud.com
Aksel Juhl Brørup  juhlerne@stofanet.dk
Alisa Sailegtim Brørup alicius89@hotmail.com
Anette V. Andersen Brørup avpfa@stofanet.dk
Anita Lange  Sørensen Holsted anita.lage.sorensen@gmail.com
Anita Nielsen Hovborg anitamnielsen@gmail.com
Anna Binderup Schultz Askov binderup@dukamail.dk
Anna Schultz Holsted aschultz@stofanet.dk
Anna Tove Skovbjerg Vejen atnkskovbjerg@privat.dk
Annagrete Damgaard Holsted annag.pedersen@outlook.dk
Anne Lise Aagaard Vejen larsaagaard@privat.dk
Anne Louise Pedersen Brørup hg06ajl@hotmail.com
Anne Margrethe Hovgaard Føvling amm.hovgaard@bbsyd.dk
Annette Frederiksen Rødding detstorehus@gmail.com
Arne Caspersen Rødding arnecaspersen@gmail.com
Berit Aagaard Thuesen Rødding berit@langetved.dk
Birgit Kristensen Brørup ebkristensen@stofanet.dk
Birthe Hansen Vejen johbir@vejen-net.dk
Dagmar Brorsen Jels dagmarstrange1@gmail.com
Dorte Holm Hansen Rødding famhh@hotmail.com
Dorte Petersen Skærbæk dortepetersen64@gmail.com
Elin Schmidt Rødding elin@rnet.dk
Elsebeth Østergaard Vejen oestergaard.elisabeth@gmail.com
Elsie Pedersen Brørup elsie.Pedersen@privat.dk
Elva Thuesen Brørup elva_ejgil.thuesen@bbsyd.dk
Erik Nielsen Holsted erikelnilsen@stofanet.dk
Eva Møllegaard Jels pedersen48@gmail.com
Eva Nikolajsen Rødding evanicolajsen@icloud.com
Frank Conradsen Brørup frank@conradsen.dk
Hanne Christoffersen Holsted christoffersen67@hotmail.dk
Helga Esager Brørup helseesager@gmail.com
Hans Chr. Schack Holsted mail@hcschack.dk
Helle Elisabeth Hansen Rødding helle-e@ribemediehus.dk
Ida Nilsson Stenderup forandringerfryder@live.dk
Inga Esager Brørup ingaesager@gmail.com
Inga Hestbech Brørup ari3ut@gmail.com
Inga Jakobsen Føvling inga.jakobsen.1939@hotmail.com
Inga Thomsen Nørbølling ingamerete@icloud.com
Inge Marie Jensen Gesten ingemarie@profibermail.dk
Ingeborg Schønberg Jønsson Rødding ingeborg.schoenberg@gmail.com
Ingelise Thane Jels ithane@jels.dk
Inger T. Ravn Vejen siravn1112@gmail.com
Ingrid Brunebjerg Vejen brunebjerg@vejen-net.dk
Jane Gerdsen Bække japa@os.dk
Janie Gadeberg Madsen Brørup gadebergmadsen@live.dk
Jette Sørensen Gesten jettetormod@gmail.com
Joan Rasmussen Holsted fiemis@stofanet.dk
Jytte Conradsen Brørup jytte@conradsen.dk
Karin Mathiasen Vejen kmathiasen46@gmail.com
Katrine Lykke Ballisager Askov k.l.ballisager@gmail.com
Kim Nielsen Vejen kn0807018@gmail.com
Lars Pedersen Rødding bubbi26@gmail.com
Lene Gad Lintrup lenegad@hotmail.dk
Lene Vigen Hansen Vejen lenevigenhansen@gmail.com
Lilly Stenger Brørup lilly.stenger@yahoo.dk
Lisbeth Thomsen Vejen lisbethomsen@hotmail.com
Lissi Thuesen Skodborg althuesen@mail.dk
Lizzy Christensen Brørup engholm15@gmail.com
Majken Egebak Hovborg m.egebak@gmail.com
Marianne Looft Rødding marianne_looft@hotmail.com
Marisa Holm Schwartz Holsted marisa.holm.schwartz@dgi.dk
Mette F. Pedersen Vejen mettefab@sol.dk
Mona Møldrup Poulsen Gesten mona_r@hotmail.com
Mona Schønberg Henriksen Lintrup toftager14@mail.dk
Niels Jørgen Markussen Bække nielsjmarkussen@profibermail.dk
Niels Kristian Skovbjerg Vejen atnkskovbjerg@gmail.com
Ole H. Nielsen Vejen onielsen@gmail.com
Peter Mikael Jensen Vejen petermikaeljensen@gmail.com
Poul Bennetsen Rødding poulbennetsen@gmail.com
Sonja Knudsen Holsted sonja.knudsen@stofanet.dk
Steffan Andersen Brørup steffanandersen@gmail.com
Susanne Bech Knudsen Nørbølling susbk@bbsyd.dk
Susanne H. Petersen Rødding biblioposten@rnet.dk
Susanne Lundby Bekke Brørup annabel-susanne@jubii.dk
Susanne Pedersen St. Andst/Vejen hojgaardgamst@gmail.com
Susanne Thomsen Brørup susannedamkrthomsen@yahoo.dk
Thorkild Nissen Holsted thor9ss1@gmail.com
Tina Ganer Vejen kantina@me.com
Tove Andersen Brørup ToveAndersen86@hotmail.com
Trine Spire Mølby Askov trine.spire@gmail.com
Troels Hauge Jørgensen Vejen troelsj@vejen-net.dk
Verner Olesen Estrup olesenverner@msn.com
Vagn Storm Nielsen Lindknud vagn.storm@gmail.com
Vibeke Mogensen Vejen mogensen@vejen-net.dk
Vivi Staub Læborg staubvivi@icloud.com
Aase Juhl Brørup juhlerne@stofanet.dk