Distriktsliste

Skoler
Skoler Psykolog Psykolog
Brændstrup Kristne Friskole Mathilde Andersen  
Brørupskolen Nikoline Østerkjærhus
(0.-3. klasse)
Nikoline Østerkjærhus
(4.-9. klasse)
Bække Skole Nikoline Østerkjærhus  
Gjerndrup Friskole Kasper S. Larsen  
Grønvangsskolen Linnea Faxe
(0.-6. klasse)
Lena Jensen Aamand
(7.-9. klasse)
Højmarksskolen Vibeke Madsen  
Højmarkskolen
Specialcentret
Lena J. Aamand
Klassefordeling: D1, F1, F3, S1, U2, U4 og XS
Kasper S. Larsen
Klassefordeling: F2, F4, D2, U1, U3, X1 og X2
Jels Skole Elle K. Höhrmann  
Rødding Friskole Kasper S. Larsen  
Rødding Skole Helene Bak Nygaard  
Vejen Friskole Kasper S. Larsen  
Østerbyskolen Ditte F. Petersen  
Østerbyskolen Specialcenter Kathrine D. Andersen Mathilde Andersen
10. klassecenter:
V-10 på Basen
Lena J. Aamand Kathrine D. Andersen
Børnecentre og sammenhængende institutioner
Børnecentre og sammenhængende institutioner Psykolog
Skodborg Børnecenter Nikoline Østerkjærhus
Gesten Børnecenter Nikoline Østerkjærhus
Askov Malt Skole Helene Bak Nygaard
Andst Børnecenter Nikoline Østerkjærhus
Lintrup Børnecenter Helene Bak Nygaard
Holmeå Børnecenter Kontakt administrationen
Føvling Børnecenter Lena J. Aamand
Glejbjerg BC (inkl. Glejbjerg BH) Ditte F. Petersen
Daginstitutioner
Daginstitutioner Psykolog
Børnehaven Lindknud (Holmeå BC), Lindknud Marin N. Belt
Børnehaven Regnbuen (Holmeå BC), Hovborg Marin N. Belt
Børnehaven Egebo, Vejen Vibeke Madsen
Børnehuset Luna, Sdr. Hygum Vibeke Madsen
Børnehaven Galaksen, Rødding Vibeke Madsen
Børnehaven Spiloppen, Jels Vibeke Madsen
Børnehaven Lindehuset, Ø. Lindet Vibeke Madsen
Askov-Malt Børnehave, Askov-Malt Vibeke Madsen
Holsted Børnehaven, Holsted (privat) Ditte F. Petersen
Spirehuset, Rødding (privat) Ditte F. Petersen
Veerst-Bække Børnehaven Møllebo, Bække Ditte F. Petersen
Veerst-Bække Børnehaven Bulderbo, Bække Ditte F. Petersen
Børnehaven Tumlehøj, Holsted Ditte F. Petersen
Børnehaven Æblehaven, Brørup Kamilla E. Nielsen
Børneborgen, Brørup Kamilla E. Nielsen
Børnehaven Vestervang, Brørup Kamilla E. Nielsen
Børnehaven Bakkegården, Vejen Elle K. Höhrmann
Børnehaven Kildevænget, Vejen Elle K. Höhrmann
Børnehaven Vorupparken, Vejen Elle K. Höhrmann
Billingland, Vejen Elle K. Höhrmann
Sløjfen, specialpædagogisk dagtilbud, Brørup Ditte F. Petersen
Dagplejen Elle K. Höhrmann
Andet

Her er en oversigt over hvilke psykologer, der er tilknyttet de forskellige områder.

Spiseforstyrrelse (udredning, intervention og koordinering)

  • Kathrine D. Andersen

MBL/MBU-Basen

  • Kathrine D. Andersen
  • Lena J. Aamand

Åben Rådgivning

  • Elle K. Höhrmann
  • Vibeke Madsen
  • Lena J. Aamand
  • Helene Bak Nygaard

Kriseteamet

  • Lena J. Aamand
  • Line W. Ankersø
  • Mathilde Andersen

Skilsmissegruppe

  • Linnea Faxe
  • Vibeke Madsen

Fremskudt funktion

  • Ditte F. Petersen

FamilieVejen

  • Linnea Faxe
  • Vibeke Madsen
  • Elle K. Höhrmann

Par- og skilsmisserådgivning

  • Linnea Faxe